Claude Fable 5

Claude Fable 5

by Claude · Aktiivne; esialgu ei kavandata kasutuselt kõrvaldamist enne 2027-06-09

Anthropicu Claude Fable 5 on aktiivselt arendatav tipptasemel mudel täiustatud kodeerimiseks, keerukaks arutlemiseks, pikalt töötavate autonoomsete agentide jaoks ja mitmeetapiliseks uurimistööks. See toetab 1 miljoni tokeni suurust konteksti, kuni 128 000 tokeni pikkuseid väljundeid, kohanduvat mõtlemist, teksti- ja pildisisendit, tekstiväljundit, tööriistade kasutamist, struktureeritud väljundeid, vahemällu salvestamist, voogedastust ja pakktöötlust. Tavahind on 10 dollarit miljoni sisendtokeni ja 50 dollarit miljoni väljundtokeni kohta.

Tekst Arutlusvõime Programmeerimine
Claude Fable 5 on loodud ülesannete jaoks, mille puhul mudel peab järgima plaani, kasutama tööriistu, uurima suuri andmehulki ja koostama põhjalikult läbi mõeldud tulemuse, mitte vastama kiiresti lihtsale küsimusele. Anthropic positsioneerib seda tipptasemel mudelina täiustatud programmeerimise, pikaajaliste agentipõhiste töövoogude, keeruka uurimistöö ja raskete teadmispõhiste ülesannete jaoks. Mudel töötleb teksti ja pilte, väljastab teksti ning pakub ühe miljoni märgi suurust kontekstiakent ja kuni 128 000 väljundmärki päringu kohta.
Väljundid

Mida Claude Fable 5 suudab teha

Tekst
Sisendid

Mida see mõistab

Tekst Pildid Multimodaalne
Võimekused

Abifunktsioonid

Tööriistade kasutamine Veebiotsing Voogedastus Struktureeritud väljund Käskude (promptide) vahemällu salvestamine Batch API
Mudeli profiil

Jõudlusnäitajad

10/10 Arutlusvõime
9/10 Programmeerimine
3/10 Kiirus
4/10 Kulutõhusus
Detailid

Tehnilised andmed

Mudeliseeria Claude Fable 5
Tüüp Arutlus
Konteksti maht 1M märki/tokenit
Maksimaalne väljundmärkide arv 128K märki/tokenit
Teadmiste piirkuupäev Jaanuar 2026
Välja antud 09.06.2026
Olek Aktiivne; esialgu ei kavandata kasutuselt kõrvaldamist enne 2027-06-09
Sulgemine 9. juuni 2027
Teadmiste ajapiiri märkused

Amazoni Bedrocki ametlikul mudelikaardil on Claude Fable 5 teadmiste lõppkuupäevaks märgitud jaanuar 2026. See erineb mudeli väljalaskekuupäevast ega muutu veebiotsingu või muude teabeotsingu tööriistade kasutamisel.

Mudeli selgitused

Kanoonilise API mudeli ID on claude-fable-5. Claude Fable 5 võtab vastu teksti- ja pildisisendit ning tagastab ainult tekstiväljundi. Kohanduv mõtlemine on alati sisse lülitatud ja selle pingutustaset saab seadistada. Mudel sisaldab teatud küberturvalisuse ja bioloogiaga seotud päringute jaoks ohutusklassifikaatoreid; blokeeritud päringutele võidakse vastata keeldumisega ning need saab toetatud Anthropic töövoogudes suunata mudelile Claude Opus 4.8. Anthropic dokumentatsiooni kohaselt on mudel praegu saadaval Claude API, Amazon Bedrocki, Google Cloudi, Microsoft Foundry ja AWS-i Claude Platformi kaudu, kuigi funktsioonide kättesaadavus oleneb platvormist. Mudel lansseeriti 9. juunil 2026. Toimetuse hinded on võrdlevad hinnangud, mitte teenusepakkuja avaldatud reitingud.

COST

Hinnad

Sisend 10 dollarit miljoni sisendtokeni kohta; 12,50 dollarit miljoni tokeni kohta 5-minutiliste vahemälukirjutuste eest; 20 dollarit miljoni tokeni kohta 1-tunniste vahemälukirjutuste eest; 1 dollar miljoni tokeni kohta vahemälu lugemiste eest
Väljund 50 dollarit miljoni väljundtokeni kohta; paketttöötluse korral 25 dollarit miljoni väljundtokeni kohta
Mudeli juhend

Claude Fable 5: Anthropicu tipptasemel mudel pikaajaliste arutlusülesannete ja agentide jaoks

Claude Fable 5 on Anthropicu aktiivne tipptasemel mudel, mis on mõeldud nõudlikuks arutlemiseks, täiustatud koodikirjutamiseks, pikaajaliselt töötavateks autonoomseteks agentideks, mitmeetapiliseks uurimistööks ja keerukaks teadmispõhiseks tööks. See toetab teksti- ja pildisisendit, tekstiväljundit, 1 miljoni tokeni suurust kontekstiakent, kuni 128 000 väljundtokenit, adaptiivset mõtlemist, tööriistade kasutamist, struktureeritud väljundeid, viipade vahemällu salvestamist, voogedastust ja pakktöötlust. Tavahind on 10 dollarit miljoni sisendtokeni kohta ja 50 dollarit miljoni väljundtokeni kohta.

Mis on Claude Fable 5?

Claude Fable 5 on Anthropicu aktiivne tippmudel. See on mõeldud nõudlikeks töökoormusteks, mis võivad hõlmata pikaajalist arutlemist, mitmeastmelist planeerimist, tööriistade kasutamist, koodi genereerimist, dokumentide analüüsi ja pikema aja jooksul autonoomset tegutsemist. Anthropic kirjeldab mudelit sobivana ülesannetele, mis võivad kesta tunde või päevi, mitte ainult lühikestele vestlustele.

Praktikas on Fable 5 mõeldud näiteks keeruka uurimisprotsessi koordineerimiseks, mahuka tarkvaraprojekti arendamiseks või ülevaatamiseks, suure dokumendikogumi analüüsimiseks või agendi käitamiseks, kes peab täitma mitu üksteisest sõltuvat sammu. Mudel suudab kavandada tegevusi etappide kaupa, kasutada tööriistu, delegeerida tööd alamagentidele ja kontrollida oma tulemusi vastavalt esitatud uurimismaterjalile.

Mudel lansseeriti 9. juunil 2026. Selle dokumenteeritud teadmiste lõpptähtaeg on jaanuar 2026, seega pärast seda kuupäeva õpitud teave eeldab otsingut või muud ajakohast andmeallikat. Veebiotsingut toetavad Anthropicuga ühilduvad API-töövood, kuid otsingutööriista kasutamine ei muuda mudeli aluseks olevat teadmiste lõpptähtaega.

Fable 5 koht Anthropicu mudelivalikus

Fable 5 kuulub Anthropicu tippmudelite kategooriasse ning on mõeldud keerukaks arutlemiseks ja pikalt töötavateks agentseteks ülesanneteks. Esitatud dokumentatsioon ei kirjelda seda üldotstarbelise, väikese kuluga või väikese latentsusega vaikimudelina. Selle positsioneerimine peegeldab eelkõige võimekusele suunatud kompromissi: arendajad saavad seda kasutada siis, kui sügavama arutlemise, suurema konteksti ja töökindlama mitmeetapilise täitmise väärtus õigustab suuremaid märgikulusid ja aeglasemaid vastuseid.

Anthropic dokumenteerib ka varukäitumise, mille puhul kasutatakse mõne blokeeritud küberturvalisuse ja bioloogiaga seotud päringu korral Claude Opus 4.8 mudelit. See on osa toetatud ohutustöövoogudest ega tõenda, et Fable 5 ja Opus 4.8 oleksid identsete võimete või hindadega. Arendajad peaksid käsitlema keeldumisi ja varuvastuseid tavapäraste tulemustena, millega nende rakendused peavad arvestama.

Põhispetsifikatsioonid lühidalt

SpetsifikatsioonClaude Fable 5
TeenusepakkujaAnthropic
Väljalaskekuupäev9. juuni 2026
OlekAktiivne; võimalik kasutuselt eemaldamine mitte enne 9. juunit 2027
Mudeli IDclaude-fable-5
Kontekstiaken1 000 000 märki
Maksimaalne väljund128 000 märki päringu kohta
Teadmiste lõpptähtaegjaanuar 2026
SisendTekst ja pildid
VäljundTekst
ArutlemineKohanduv mõtlemine seadistatava pingutustasemega

Märk on tekstiühik, mida kasutatakse arveldamiseks ja konteksti töötlemiseks; see võib tähistada tervet sõna, sõnaosa, kirjavahemärki või muud tekstielementi. Miljonimärgine kontekstiaken on päringu jaoks saadaolev kogu tööruum, mis hõlmab juhiseid, vestlusajalugu, dokumente, tööriistade sisu ja genereeritud vastust. 128 000 märgi suurune väljundipiirang on eraldi näitaja: see kirjeldab päringu puhul toetatud vastuse maksimaalset suurust.

Arutlemine, programmeerimine ja pikaajalised ülesanded

Fable 5 eristub eelkõige selle poolest, et see on mõeldud probleemidele, mis nõuavad mitut omavahel seotud otsust. Kohanduv mõtlemine on alati sisse lülitatud, kuid selle pingutustaset saab seadistada. Nii saavad arendajad eri ülesannete puhul tasakaalustada vastuse põhjalikkust ja ressursikulu, kuigi esitatud uurimismaterjal ei määratle iga pingutustaseme jaoks universaalset latentsuse või kvaliteedi näitajat.

Mudel sobib eriti hästi keerukateks programmeerimisprojektideks. Kasulikud näited on mitme faili hõlmava muudatuse kavandamine, teostuse planeerimine enne koodi kirjutamist, keerulise vea uurimine, suure koodibaasi ülevaatamine või tööriistade abil arendusetappide koordineerimine. Sellistes olukordades tuleneb selle väärtus suurema konteksti säilitamisest ja pikema plaani järgimisest, mitte lihtsalt lühikese koodijupi koostamisest.

Anthropic positsioneerib Fable 5 ka mitmeetapisteks uuringuteks ja keerukaks teadmistepõhiseks tööks. Töövoog võib hõlmata üleslaaditud dokumentide uurimist, puudujääkide tuvastamist, ajakohase teabe otsimist, tõendite võrdlemist ja struktureeritud aruande koostamist. Olulised faktid ja kood tuleb siiski üle kontrollida: suur kontekstiaken ja põhjalikum arutlemine ei taga faktilist täpsust ega korrektset täitmist.

Toetatud sisendid, väljundid ja tööriistad

Claude Fable 5 võtab vastu teksti- ja pildisisendit ning väljastab ainult teksti. Seega suudab see päringus esitatud visuaalset materjali tõlgendada, kuid ei genereeri natiivselt pilte, heli ega videot. See eristus on tootedisainis oluline: rakendus saab kasutada Fable 5 mudelit pildi analüüsimiseks või tekstilise kirjelduse koostamiseks, kuid meedia otseseks loomiseks on vaja eraldi genereerimissüsteemi.

Mudel toetab tööriistade kasutamist, voogedastusvastuseid, viipade vahemällu salvestamist, struktureeritud väljundeid ja pakktöötlust. Tööriistade kasutamine võimaldab rakendusel anda mudelile juurdepääsu funktsioonidele või välistele võimekustele, mida see ülesande käigus kasutada saab. Voogedastus võimaldab vastuse edastamist alustada enne kogu tulemuse valmimist. Struktureeritud väljundid aitavad rakendustel taotleda masinloetavaid tulemusi, mis vastavad eeldatud struktuurile; seda ei tohiks automaatselt käsitleda eraldi teenusepakkuja määratletud JSON-režiimina.

Veebiotsing on saadaval toetatud Anthropic API juurutuste ja seotud platvormide kaudu. Otsing võib aidata leida teavet, mis on uuem kui 2026. aasta jaanuari teadmiste lõpptähtaeg, kuid arendajad vastutavad endiselt viidete, allikate kvaliteedi, tõrgete ja vastuoluliste tulemuste käsitlemise eest.

Saadavus ja juurutusvõimalused

Esitatud dokumentatsiooni kohaselt on Claude Fable 5 saadaval Claude API, Amazon Bedrocki, Google Cloudi, Microsoft Foundry ja AWS-i Claude Platformi kaudu. Saadavus ja toetatud funktsioonid võivad platvormiti erineda, seega ei taga ainult mudeli nimi, et kõik tööriistad, vahemällu salvestamise võimalused, ohutuskäitumised või väljundifunktsioonid on igas juurutuses ühesugused.

Anthropic API kanooniline mudeli ID on claude-fable-5. Pilvemajutatud juurutust valivad meeskonnad peaksid enne rakenduse arhitektuuri lõplikku määratlemist kontrollima platvormipõhist mudeli identifikaatorit, piirkondlikku saadavust, päringupiiranguid, arveldusreegleid ja toetatud funktsioone.

Hinnakujundus ja kulukompromissid

Anthropic avaldab Claude Fable 5 standardhinnaks 10 dollarit miljoni sisendmärgi kohta ja 50 dollarit miljoni väljundmärgi kohta. Sisendmärgid hõlmavad mudelile saadetud sisu, väljundmärgid aga genereeritud vastust. Pikad viibad, suured dokumendid, tööriistade tulemused ja pikad vestlused võivad seega suurendada sisendkasutust isegi siis, kui nähtav vastus on suhteliselt lühike.

Viipade vahemällu salvestamisel on eraldi hinnakujundus. Vahemällu kirjutamine maksab viieminutilise vahemälu korral 12,50 dollarit miljoni märgi kohta ja ühetunnise vahemälu korral 20 dollarit miljoni märgi kohta. Vahemälust lugemine maksab 1 dollari miljoni märgi kohta. Vahemälu võib olla kasulik siis, kui samu mahukaid juhiseid või lähtematerjale kasutatakse mitmes päringus, kuid rakendus peab arvestama nii vahemällu kirjutamise tasude kui ka valitud vahemälu kestusega.

Pakktöötlus annab standardsete sisend- ja väljundmärgi hindadele 50% allahindluse. Selle tulemusel on pakktöötluse tegelik hind 5 dollarit miljoni sisendmärgi kohta ja 25 dollarit miljoni väljundmärgi kohta. Pakktöötlus on kõige asjakohasem siis, kui töö ei pea valmima interaktiivselt; see sobib halvemini olukorda, kus kasutaja ootab kohest vastust.

Need hinnad muudavad Fable 5 halva valiku tavapäraseks suure mahuga genereerimiseks, kui vajalik tulemus on saavutatav odavama mudeliga. Selle kasutuse majanduslikku põhjendatust on lihtsam näha siis, kui inimkontrolli vähendamine, keeruka programmeerimistöö lõpuleviimine, suurte teabekogumite töötlemine või pika ülesande edukas lõpetamine on väärtuslikum kui iga märgi kulu minimeerimine.

Tugevused ja piirangud

Claude Fable 5 tugevused

  • Pikaajaline arutlemine, mis nõuab planeerimist ja mitut üksteisest sõltuvat sammu.
  • Täiustatud programmeerimine, koodibaasi analüüs, silumine ja tööriistade abil arendamine.
  • Suuri dokumente ja teadmistepõhiseid töövooge toetav 1 miljoni märgi suurune kontekstiaken.
  • Mitmeetapised uuringud, milles ühendatakse dokumendid, tööriistad, otsing ja süntees.
  • Agentse iseloomuga ülesanded, mis hõlmavad tööriistade kasutamist, delegeerimist, kontrollimist ja pikemaajalist täitmist.
  • Rakendused, mis saavad kasu seadistatavast arutlemise pingutustasemest, struktureeritud väljunditest, voogedastusest, vahemällu salvestamisest või pakktöötlusest.

Olulised piirangud

  • Mudel on suunatud tekstiväljundile ega genereeri natiivselt pilte, heli ega videot.
  • Selle standardhind, 10 dollarit sisend- ja 50 dollarit väljundmiljoni märgi kohta, on lihtsate või suure mahuga ülesannete jaoks suhteliselt kõrge.
  • Seda ei positsioneerita kiireima valikuna; esitatud toimetuslikus hinnangus jääb selle kiirus alla arutlemise ja programmeerimise võimekusele. See hinnang on toimetuslik hinnang, mitte Anthropicuse avaldatud võrdlustulemus.
  • Suur kontekstiaken ei kaota vajadust hallata viiba suurust, dokumentide asjakohasust, tööriistade tulemusi ja rakenduse kulusid.
  • Ohutusklassifikaatorid võivad keelduda mõnest potentsiaalselt kahjulikust küberturvalisuse ja bioloogiaga seotud päringust.
  • 2026. aasta jaanuari teadmiste lõpptähtaeg tähendab, et ajakohased faktid vajavad otsingut või kontrollimist.
  • Saadavus ja funktsioonide tugi erinevad Anthropic API, pilve- ja partnerjuurutuste vahel.

Esitatud toimetuslikud hinded annavad Fable 5 arutlemisele 10 punkti 10-st, programmeerimisele 9 punkti 10-st, kiirusele 3 punkti 10-st ja kulule 4 punkti 10-st. Need on võrdlevad toimetuslikud hinnangud, mitte teenusepakkuja avaldatud mõõtmistulemused, ning neid ei tohiks käsitleda standardiseeritud võrdlustulemustena.

Millal valida Claude Fable 5?

Vali Claude Fable 5 siis, kui ülesanne on piisavalt keerukas, et planeerimise kvaliteet, konteksti maht, tööriistade koordineerimine või töö lõpuleviimise usaldusväärsus on olulisemad kui minimaalne kulu ja vastuse kiirus. Sobivad kasutusjuhud on autonoomsed tarkvaraagendid, keerukad koodimigratsioonid, põhjalik dokumendianalüüs, pikaajalised uuringud, tehnilised uurimised ja ettevõtete töövood, kus vaheetapi ebaõnnestumine võib olla kulukas.

Lühikeste vastuste, lihtsa klassifitseerimise, tavapärase andmeväljavõtte, soodsa sisuloome või latentsustundlike interaktsioonide korral võib sobivam olla mõni teine valik. Väiksem või kiirem mudel võib olla parem vaikimisi valik, kui ülesanne hõlmab piiratud konteksti ja selle edukusel on selge, lihtne kriteerium. Kui vajalik tulemus on natiivne meedia, mitte tekst, on vaja spetsiaalset pildi-, heli- või videomudelit.

Fable 5 ei ole automaatselt õige valik ka lihtsalt seetõttu, et päring sisaldab palju dokumente. Kui dokumendid on korduvad, ülesanne tugevalt standardiseeritud või vastuse saab koostada lühikese deterministliku töövooga, võivad vahemällu salvestamine või odavam mudel pakkuda paremat kuluefektiivsust. Fable 5 kõige tugevam kasutusjuht on probleem, mille puhul pikaajaline arutlemine ja mitmeetapiline täitmine parandavad märgatavalt töö korrektse lõpuleviimise tõenäosust.

Elutsükli ja ohutuse kaalutlused

Anthropic loetleb Claude Fable 5 praegu aktiivse mudelina ning märgib võimaliku kasutuselt eemaldamise kuupäevaks mitte enne 9. juunit 2027. Kuna kuupäeva kirjeldatakse esialgse või mitte enne seda kuupäeva saabuvana, peaksid tootmiskasutajad siiski jälgima Anthropicu elutsüklidokumentatsiooni ega käsitlema seda tingimusteta garantiina.

Rakendused tuleks kavandada ka keeldumiste, tööriistade tõrgete, mittetäielike tulemuste ja varukäitumise jaoks. Ohutuspiirangud on mudeli töökeskkonna osa, eriti teatavate küberturvalisuse ja bioloogiaga seotud päringute korral. Töökindel integratsioon peaks sellistest tulemustest selgelt teavitama, vältima eeldust, et iga päring annab tavapärase tekstivastuse, ning säilitama suure mõjuga otsuste puhul inimkontrolli.


KKK - vastused sinu küsimustele

Milleks on Claude Fable 5 loodud?
Claude Fable 5 on Anthropicu tipptasemel mudel, mis on loodud pikalt kestvaks arutlemiseks, mitmeastmeliseks planeerimiseks, keerukaks programmeerimiseks, dokumentide analüüsimiseks, tööriistade kasutamiseks ning autonoomsete agentide töövoogude käitamiseks, mis võivad kesta tunde või päevi.
Millised on Claude Fable 5 kontekstiakna ja väljundi piirangud?
Claude Fable 5-l on 1 000 000 tokeni suurune kontekstiaken ning see toetab ühe päringu kohta kuni 128 000 väljundtokenit. Kontekstiaken hõlmab juhiseid, vestluse ajalugu, dokumente, tööriistade tulemusi ja genereeritud vastust.
Kui palju Claude Fable 5 maksab?
Tavahind on 10 dollarit miljoni sisendtokeni ja 50 dollarit miljoni väljundtokeni kohta. Prompt-vahemälu kirjutamistoimingud maksavad 12,50 dollarit miljoni tokeni kohta, kui vahemälu säilitatakse viis minutit, või 20 dollarit miljoni tokeni kohta, kui seda säilitatakse ühe tunni. Vahemälust lugemine maksab 1 dollari miljoni tokeni kohta. Pakktöötlusele kehtib 50% allahindlus.
Kas Claude Fable 5 toetab veebotsingut ja mis kuupäevani ulatuvad selle teadmised?
Claude Fable 5 dokumenteeritud teadmiste lõppkuupäev on jaanuar 2026. Veebiotsing on toetatud Anthropic API töövoogude kaudu kättesaadav ning võib pakkuda uuemat teavet, kuid arendajad peavad haldama allikate kvaliteeti, viiteid, vastuolulisi tulemusi ja otsingutõrkeid.
Millal peaksid arendajad väiksema mudeli asemel valima Claude Fable 5?
Arendajad peaksid valima Claude Fable 5, kui järjepidev arutlemine, suurte kontekstide töötlemine, tööriistade koordineerimine, täiustatud programmeerimine või usaldusväärne mitmeetapiline täitmine on olulisemad kui madal hind ja kiired vastused. Lihtsate klassifitseerimisülesannete, tavapärase andmeekstraktsiooni, lühikeste vastuste ja suuremahulise sisu genereerimise puhul on väiksemad või kiiremad mudelid üldiselt sobivamad.


Allikad 7
AI ettevõte

Info Claude kohta