Parakeet CTC

Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English ASR

by NVIDIA AI · Loetletud NVIDIA Speech NIM-i praeguses dokumentatsioonis ja mudelikataloogis; seotud NGC-konteiner on märgitud enam mittetoetatuks.

NVIDIA Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on spetsialiseeritud kõnest tekstiks teisendamise mudel Taiwani mandariini, mandariini ja vähese inglise keele koodivahetuse jaoks. See toetab voogedastust ja võrguühenduseta transkribeerimist NVIDIA Speech NIM-i kaudu ning on mõeldud kasutamiseks NVIDIA GPU-dega. Mudel sobib subtiitrite loomiseks, häälest juhitavate liideste ja salvestatud heli transkribeerimiseks, kuid see ei ole üldotstarbeline keelemudel ning selle seotud NGC-konteineri juures on oluline tugi olekut puudutav hoiatus.

Tekst Arutlusvõime Programmeerimine
NVIDIA Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on zh-TW lokaadi tähistatud spetsiaalne kõnest tekstiks mudel, mis on mõeldud Taiwani mandariini keele jaoks. Seda saab kasutada näiteks reaalajas subtiitrite, häälliideste ja pakktöötlusel põhineva transkriptsiooni rakendustes, kus mandariinikeelne kõne võib sisaldada ingliskeelseid sõnu või fraase. Mudel on NVIDIA Speech NIM-i kaudu saadaval juurutamise identifikaatoriga parakeet-ctc-0.6b-zh-tw.
Väljundid

Mida Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English ASR suudab teha

Tekst
Sisendid

Mida see mõistab

Heli
Võimekused

Abifunktsioonid

Voogedastus
Mudeli profiil

Jõudlusnäitajad

1/10 Arutlusvõime
1/10 Programmeerimine
8/10 Kiirus
8/10 Kulutõhusus
Detailid

Tehnilised andmed

Mudeliseeria Parakeet CTC
Tüüp Muu
Olek Loetletud NVIDIA Speech NIM-i praeguses dokumentatsioonis ja mudelikataloogis; seotud NGC-konteiner on märgitud enam mittetoetatuks.
Teadmiste ajapiiri märkused

Selle kõnetuvastusmudeli kohta ei ole avaldatud ametlikku teadmiste lõppkuupäeva.

Mudeli selgitused

NVIDIA NIM-i täpne juurutuse identifikaator on parakeet-ctc-0.6b-zh-tw. NVIDIA kirjeldab seda kui Parakeet 0.6B hübriidse RNNT-treeningukonfiguratsiooniga mudelit, mille CTC-päis on mõeldud taiwani mandariini keele voogedastuseks kõnetuvastuses (ASR). Mudel toetab taiwani mandariini keelt, mandariini keelt ja vähesel määral inglise keele koodivahetust ning sellel on voogedastus- ja võrguühenduseta profiilid. NGC märgib seotud konteineri artefakti enam mitte toetatavaks, samal ajal kui praegused Speech NIM-i ja build.nvidia.com-i lehed loetlevad mudeli endiselt. Avalikku märgipõhist ega minutipõhist mudelihinda ei leitud; juurutamine toimub NVIDIA NIM-i ja NVIDIA GPU-taristu kaudu.

Mudeli juhend

NVIDIA Parakeet CTC 0.6B: taiwani mandariini kõnetuvastus voogedastuseks ja võrguühenduseta transkribeerimiseks

NVIDIA Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on ligikaudu 600 miljoni parameetriga automaatse kõnetuvastuse mudel Taiwani mandariini, mandariini ja vähese inglise keele koodivahetuse jaoks. Seda pakutakse NVIDIA Speech NIM-i kaudu voogedastuseks ja võrguühenduseta transkribeerimiseks ning selle profiilid on mõeldud NVIDIA GPU-del juurutamiseks.

Mis on Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English?

Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on NVIDIA automaatse kõnetuvastuse (ASR) mudel. ASR teisendab kõneheli kirjalikuks tekstiks. See mudel on spetsialiseerunud Taiwani mandariini keelele, toetades samal ajal mandariini keelt ja vähest inglise keele koodivahetust, näiteks olukorda, kus mandariinikeelsesse kõnesse ilmub ingliskeelne tootenimi või tehniline termin.

NVIDIA kirjeldab seda kui CTC-peaga Parakeet 0.6B hübriidset RNNT-treeningukonfiguratsiooni. Praktikas kuulub see NVIDIA Parakeeti kõnetuvastusmudelite perekonda ning on seadistatud Taiwani mandariini keele voogedastusega ASR-i jaoks. Ligikaudu 600 miljonist parameetrist koosnev suurus viitab mudeli mahule, mitte tellimustasemele ega kasutusmahule.

Mudeli peamine väljund on tekstiline transkriptsioon. See ei ole üldotstarbeline vestlusmudel ega genereeri pilte, sünteesi kõnet, kirjuta koodi, lahenda avatud ülesandeid ega kutsu tööriistu. Selle väärtus seisneb kõne tuvastamises kindlas keeles ja piirkondlikus kontekstis, mitte laiapõhjalistes generatiivsetes võimetes.

Keeled ja peamine kasutus

Peamine sihtkeel on Taiwani mandariini keel, mida tähistab keelekood zh-TW. NVIDIA dokumentatsioon nimetab ka mandariini keele ja inglise keele koodivahetuse tuge. See muudab mudeli sobivamaks Taiwani mandariinikeelsete salvestiste jaoks, mis sisaldavad aeg-ajalt ingliskeelset teksti, kui ainult ühe keele jaoks loodud süsteemi. Samas ei võimalda kaasasolev dokumentatsioon teha järeldusi laia mitmekeelse toe kohta.

Tüüpilised kasutusviisid on järgmised:

  • Koosolekute, saadete, tundide ja ürituste reaalajas subtiitrid.
  • Taiwani mandariini keelt töötlevad häälliidesed.
  • Interaktiivsete rakenduste voogedastusega transkriptsioon.
  • Lõpetatud salvestiste ühenduseta transkriptsioon.
  • NVIDIA GPU-serveris paiknevate helifailide partiipõhine töötlemine.

Automaatne kirjavahemärkide lisamine on saadaval NVIDIA Speech NIM-i liidese kaudu. Kättesaadavates uuringutes ei ole määratletud avaldatud kontekstiakna piirangut, maksimaalset transkriptsiooni pikkust ega maksimaalset heli kestust. Seetõttu tuleks need väärtused üle kontrollida kasutatava NIM-i versiooni ja juurutuskonfiguratsiooni põhjal, mitte eeldada.

Voogedastus ja ühenduseta töötlus

Parakeet CTC 0.6B toetab nii voogedastusega kui ka ühenduseta töötlust. Voogedastusega töötlus käsitleb heli saabumise ajal osade kaupa. See on kasulik, kui rakendus vajab osalist või peaaegu reaalajas transkriptsiooni, näiteks subtiitrisüsteemi või häälliidese puhul.

Ühenduseta töötlus võtab vastu valmis helifaili ja tagastab pärast selle töötlemist transkriptsiooni. See režiim sobib üldjuhul paremini salvestatud intervjuude, arhiivide, üles laaditud koosolekute ja partiitööde jaoks, kui koheseid osalisi tulemusi ei vajata.

NVIDIA dokumenteerib Speech NIM-i juurutamiseks gRPC-, HTTP- ja reaalaja kliendi töövood. Need on mudeli teenindusliidesed ega muuda Parakeet CTC-d teksti genereerivaks või funktsioonikõnesid toetavaks mudeliks. Juurutuse identifikaator on parakeet-ctc-0.6b-zh-tw ja NVIDIA määratleb konteineripildi väärtuseks nvcr.io/nim/nvidia/parakeet-ctc-0.6b-zh-tw:latest.

Riistvara- ja juurutusnõuded

NVIDIA üldine ASR NIM-i tugidokumentatsioon nõuab ASR NIM-i keskkonna jaoks NVIDIA GPU-d arvutusvõimekusega 8.0 või rohkem ning vähemalt 16 GB videomälu. Selle Taiwani mandariini ja inglise keele mudeli avaldatud profiilides on töökoormusest sõltuvalt loetletud väiksemad ligikaudsed profiilipõhised mälunõuded:

JuurutusprofiilLigikaudne GPU-mälu
Madala latentsusega voogedastus4.9 GB
Voogedastuse läbilaskevõime5.9 GB
Ühenduseta töötlus5.8 GB
Kõik profiilid koos laadituna13.96 GB

Need arvud kirjeldavad avaldatud profiilinõudeid ja neid ei tohiks käsitleda iga süsteemi puhul kehtiva garantiina. Tegelikud juurutusvajadused võivad sõltuda NIM-i versioonist, serveri konfiguratsioonist, samaaegsete tööde arvust, helitöötluse koormusest ja laaditud profiilidest. Samuti tuleb eristada konkreetse mudeliprofiili jaoks vajalikku mälu ASR NIM-i keskkonna laiematest nõuetest.

Võimekused ja piirangud

Mudel võtab sisendina heli ja toodab tekstilisi transkriptsioone. Selle dokumenteeritud võimekuste hulka kuuluvad Taiwani mandariini keele tuvastamine, mandariini keele tugi, vähene inglise keele koodivahetus, automaatne kirjavahemärkide lisamine Speech NIM-i kaudu ning töö nii voogedastuse kui ka ühenduseta režiimis.

See ei paku üldotstarbelise keelemudeliga seotud võimekusi. Siin ei ole dokumenteeritud tekstiabil põhinevate juhiste, avatud probleemide lahendamise, programmeerimisabi, pildisisendi, piltide genereerimise, video genereerimise, kõneväljundi, veebotsingu, tööriistade kasutamise, funktsioonikõnede ega struktureeritud JSON-i genereerimise tuge. Seetõttu tuleks see integreerida transkriptsioonikomponendina, mitte universaalse tehisintellekti assistendina.

NVIDIA ei positsioneeri seda CTC-mudelit sõnataseme ajatemplite jaoks mõeldud peamise Parakeeti valikuna. Kaasasoleva dokumentatsiooni kohaselt on sõnataseme ajatemplite väljundi jaoks mõeldud mudelid Parakeet TDT ja Parakeet RNNT. Kui rakendus vajab iga sõna täpset ajastust, on see oluline valikukriteerium, mida tuleks enne juurutamist kontrollida.

Kiirus, kulu ja töökorralduslikud kompromissid

Parakeet CTC 0.6B on loodud GPU-kiirendusega teenindamiseks NVIDIA Speech NIM-i kaudu. Selle voogedastusprofiilid seavad esikohale kiirete osaliste tulemuste kuvamise, samas kui ühenduseta profiil on mõeldud valmis heli ja partiipõhise töötluse jaoks. Profiilide mälunäitajad viitavad sellele, et juurutust saab kohandada väiksema latentsuse, voogedastuse läbilaskevõime või ühenduseta töötluse jaoks, kuid kaasasolevates uuringutes ei ole esitatud latentsuse, läbilaskevõime ega sõnaveamäära võrdlustulemusi.

Avalikku märgi-, minuti- ega mudelipõhist tellimishinda ei leitud. Mudel juurutatakse NVIDIA NIM-i ja NVIDIA GPU-taristu kaudu, seega sõltub tegelik kulu teeninduskeskkonnast, GPU kasutusest, samaaegsete tööde arvust, litsentsimisest ja töökorraldusest. Olemasoleva teabe põhjal oleks eksitav kirjeldada mudelit kinnitatud tasuta või fikseeritud API-hinnaga.

Kaasasolevas toimetuslikus hinnangus on mudelile antud selle kavandatud juurutuskategoorias kiiruse ja kulude eest kõrge hinnang, kuid need hinnangud ei põhine NVIDIA avaldatud võrdlustulemustel ega hindadel. Neid tuleks käsitleda kataloogitaseme võrdlevate hinnangutena, mitte garanteeritud jõudlusena.

Praegune kataloog ja toe olek

Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on endiselt loetletud NVIDIA praeguses Speech NIM-i dokumentatsioonis ja mudelikataloogis. NVIDIA NIM-i mudelileht nimetab seda samuti kättesaadavaks kataloogielemendiks. Seotud NGC konteineri lehel on aga märgitud, et artefakti enam ei toetata, ning soovitatakse kasutada ajakohaseid toetatud artefakte.

See eristab kataloogis nähtavust ja toe olekut. Olemasolevad juurutused või ühilduvustööd võivad endiselt vajada täpselt seda identifikaatorit, kuid uue tootmisjuurutuse puhul tuleks enne selle kasutuselevõttu kontrollida NIM-i praegust tugimaatriksit, konteineri olekut ja võimalikke soovitatud asendusi. Mudeli kataloogis loetlemist ei tohiks iseenesest tõlgendada seotud konteineri pikaajalise hoolduse lubadusena.

Millal seda mudelit valida?

Vali Parakeet CTC 0.6B siis, kui põhinõue on NVIDIA GPU-l majutatud Taiwani mandariini keele transkriptsioon, eriti juhul, kui mandariinikeelne kõne võib sisaldada inglise keelt ning rakendus vajab kas voogedastusega või ühenduseta töötlust. See on sihipärane valik kõnest tekstiks töövoogude jaoks, mitte üldise tehisintellekti funktsionaalsuse alusel valitud mudel.

  • Vali see mudel, kui vajad: Taiwani mandariini keele transkriptsiooni, zh-TW reaalajas subtiitreid, mandariini ja inglise keele koodivahetuse tuge, häälliideseid ning NVIDIA Speech NIM-i juurutusi.
  • Eelista dokumenteeritud sõnataseme ajatemplitega mudelit, kui: rakendus vajab subtiitrite, karaokelaadse esiletõstmise, otsitava heli ajastuse või üksikasjaliku kõneanalüüsi jaoks sõnataseme joondust.
  • Eelista laiemat mitmekeelset ASR-mudelit, kui: salvestistes vahetatakse regulaarselt paljude keelte vahel, mitte ainult dokumenteeritud Taiwani mandariini, mandariini ja inglise keele kasutusjuhus.
  • Eelista üldotstarbelist keelemudelit, kui: põhiülesanne hõlmab pärast transkriptsiooni arutlemist, kokkuvõtete tegemist, programmeerimist, dokumentide analüüsi, tööriistade kasutamist või vestlusteksti genereerimist.
  • Kontrolli mõnda muud toetatud artefakti, kui: uus tootmisjuurutus nõuab aktiivselt toetatud NGC konteinerit ja praeguse artefakti toe olek ei ole vastuvõetav.

Kokkuvõte

NVIDIA Parakeet CTC 0.6B Taiwanese Mandarin-English on spetsialiseeritud ASR-mudel Taiwani mandariini keele kõne jaoks, toetades ka mandariini keelt ja vähest inglise keele koodivahetust. Selle praktiline eripära on zh-TW-fookuse, voogedastusega ja ühenduseta juurutuse ning NVIDIA Speech NIM-iga integreerimise kombinatsioon. See on kõige kasulikum siis, kui transkriptsioon on põhitegevus ja NVIDIA GPU-de kasutamine kuulub juba arhitektuuri juurde.

Peamised ettevaatuskohad on sama konkreetsed: kinnitatud avalik kasutushind puudub, kaasasolevates materjalides ei ole avaldatud konteksti- ega maksimaalse väljundi piirangut, üldotstarbelised teksti- ja tööriistavõimekused puuduvad ning NGC artefakti toe kohta on hoiatus, hoolimata jätkuvast kataloogidokumentatsioonist. Seetõttu võib see olla sobiv ühilduvuse tagamise või sihipärase juurutuse valik, kuid uute rakenduste puhul on praeguse toe kontrollimine hädavajalik.


KKK - vastused sinu küsimustele

Milleks kasutatakse NVIDIA Parakeet CTC 0.6B mudelit taiwani mandariini ja inglise keele puhul?
See on automaatse kõnetuvastuse mudel Taiwani mandariini transkribeerimiseks ning toetab mandariini keelt ja vähest inglise keele koodivahetust. Tüüpilised kasutusviisid on reaalajas subtiitrid, häälliidesed, voogedastuse transkribeerimine, võrguühenduseta transkribeerimine ja helifailide partiitöötlus NVIDIA Speech NIM-i kaudu.
Kas Parakeet CTC 0.6B toetab voogedastust ja võrguühenduseta transkribeerimist?
Jah. Mudel toetab voogedastusega järeldamist peaaegu reaalajas toimuva transkribeerimise jaoks sissetulevast helist ning võrguühenduseta järeldamist lõpetatud salvestiste, üles laaditud koosolekute, arhiivide ja partiitöötluse jaoks. NVIDIA dokumenteerib oma Speech NIM-i juurutamiseks gRPC-, HTTP- ja reaalajas kliendi töövood.
Millised on Parakeet CTC 0.6B GPU- ja mälunõuded?
NVIDIA üldised ASR NIM-i nõuded hõlmavad NVIDIA GPU-d, mille arvutusvõimekus on vähemalt 8.0, ning vähemalt 16 GB videomälu (VRAM). Avaldatud ligikaudsed profiilide mälukasutuse näitajad on 4,9 GB väikese latentsusega voogedastuse, 5,9 GB voogedastuse läbilaskevõime, 5,8 GB võrguühenduseta järeldamise ja 13,96 GB kõigi profiilide samaaegse laadimise korral. Tegelikud nõuded sõltuvad NIM-i versioonist, konfiguratsioonist, samaaegsete päringute arvust ja töökoormusest.
Kas NVIDIA Parakeet CTC 0.6B pakub sõnataseme ajatempleid või üldotstarbelise tehisintellekti funktsioone?
Esitatud dokumentatsioon ei esita seda CTC-mudelit Parakeeti peamise valikuna sõnataseme ajatemplite jaoks; selle võimaluse puhul nimetatakse Parakeet TDT ja Parakeet RNNT mudeleid. Tegemist on spetsiaalse kõnest tekstiks teisendamise mudeliga, mis ei paku üldotstarbelisi funktsioone, nagu arutlemine, kodeerimine, piltide genereerimine, kõne süntees, veebist otsimine, tööriistade kasutamine ega funktsioonide väljakutsumine.


Allikad 6
AI ettevõte

Info NVIDIA AI kohta