Qwen Image

qwen-image-3.0-pro

by Qwen · Praegune ja saadaval

Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Cloudi spetsialiseeritud mudel teksti põhjal piltide genereerimiseks ja piltide redigeerimiseks. See toetab ühe kuni kolme võrdluspildi kasutamist, negatiivseid prompte ja seemne juhtimist, sobib keeruka paigutuse ning mitmekeelse teksti töötlemiseks, tagastab kuni kuus PNG-pilti ja toetab eraldusvõimet kuni 2048 × 2048 pikslit. Singapuri rahvusvahelise hinnastuse järgi maksab 1K-pilt 0,04 dollarit või 2K-pilt 0,075 dollarit, millele lisandub 0,003-dollarine sisendpildi tasu.

Piltide genereerimine Arutlusvõime Programmeerimine
Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Qweni perekonda kuuluv tootmissuunatud pildimudel. See toetab sama mudeli ID kaudu nii teksti põhjal piltide genereerimist kui ka pildilt pildile töötlust, võimaldab töötlusvoogudes kasutada üht kuni kolme viitepilti ning tagastab ühe päringu kohta kuni kuus PNG-pilti. Alibaba dokumentatsiooni kohaselt jäävad väljundi suurused vahemikku 512×512 kuni 2048×2048; Singapuri rahvusvahelise hinnastuse järgi maksab 1K-pilt 0,04 dollarit ja 2K-pilt 0,075 dollarit. Lisaks lisandub sisendi eest eraldi tasu 0,003 dollarit pildi kohta.
Väljundid

Mida qwen-image-3.0-pro suudab teha

Piltide genereerimine
Sisendid

Mida see mõistab

Tekst Pildid Multimodaalne
Võimekused

Abifunktsioonid

Multimodaalne
Mudeli profiil

Jõudlusnäitajad

2/10 Arutlusvõime
1/10 Programmeerimine
6/10 Kiirus
7/10 Kulutõhusus
Detailid

Tehnilised andmed

Mudeliseeria Qwen Image
Tüüp Pildigeneratsioon
Konteksti maht 5K märki/tokenit
Välja antud 2026-07-20
Olek Praegune ja saadaval
Teadmiste ajapiiri märkused

Selle pildigeneratsioonimudeli kohta ei leitud autoriteetset teadmiste lõppkuupäeva. Selle viipade töötlemise võimekust ega piltide genereerimise käitumist ei tohiks tõlgendada dokumenteeritud treeningandmete lõppkuupäeva tõendina.

Mudeli selgitused

Spetsiaalne pildimudel, mitte vestluspõhine keelemudel. Toetab teksti põhjal pildi loomist ja pildi-pildiks redigeerimist sama mudeli ID all. Võtab vastu kuni ligikaudu 4,5K tokeni pikkuseid viipasid, toetab negatiivseid viipasid, seedi juhtimist, viipade ümberkirjutamist, üht kuni kolme viitepilti, kuni kuut väljundpilti ja PNG-vormingus väljundit. Dokumenteeritud pildiväljundi suurus jääb vahemikku 512×512 kuni 2048×2048 ning kuvasuhe ligikaudu 1:8 kuni 8:1. Mudelit soovitatakse tiheda paigutusega kujunduste, väikese teksti renderdamise, mitmekeelsete fontide ja fotorealistlike detailide jaoks. Hinnastus sõltub piirkonnast; struktureeritud hinnaväljadel kasutatakse loetletud Singapuri rahvusvahelisi hindu.

COST

Hinnad

Sisend 0,003 dollarit pildi kohta rahvusvahelises Singapuri juurutuses
Väljund Rahvusvahelises Singapuri juurutuses maksab 1K-pilt 0,04 dollarit ja 2K-pilt 0,075 dollarit; piirkondlikud hinnad võivad erineda.
Mudeli juhend

Qwen Image 3.0 Pro: keerukad paigutused, täpne tekst ja pilditöötlus

Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Cloud Model Studio spetsialiseeritud piltide genereerimise ja redigeerimise mudel. See loob tekstipäringute põhjal PNG-pilte, redigeerib üht kuni kolme lähtepilti ning on mõeldud nõudlike visuaalsete kompositsioonide, näiteks plakatite, menüüde, storyboard’ide, kasutajaliideste, ajalehtede ja eksamitööde koostamiseks. Selle peamine eripära on keskendumine keerukatele paigutustele, mitmekeelsele tüpograafiale, väikese teksti kvaliteetsele renderdamisele ja fotorealistlikele detailidele, mitte üldotstarbelisele vestlusele või arutlusvõimele.

Mis on Qwen Image 3.0 Pro?

Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Cloud Model Studio lipulaevmudel Qwen Image 3.0 perekonnas. See ei ole üldotstarbeline vestlusmudel. Selle ülesanne on juhiste põhjal pilte luua või muuta, mistõttu sarnaneb see rohkem spetsiaalse piltide genereerimise lõpp-punkti kui vestlusroboti või arutlusassistendiga.

Sama mudeli ID toetab kahte seotud töövoogu. Tekstist pildi genereerimisel kirjeldab kirjalik juhis uut pilti. Pildist pildi muutmisel sisaldab päring juhist ja üht või mitut lähtepilti, mida mudel saab säilitada, muuta, kombineerida või ümber tõlgendada. See muudab mudeli sobivaks nii esmase visuaalse kontseptsiooni loomiseks kui ka olemasoleva kujunduse edasiarendamiseks.

Alibaba positsioneerib Pro-mudelit visuaalselt keerukate kompositsioonide jaoks. Dokumentatsioonis toodud näited hõlmavad plakateid, menüüsid, ajalehti, süžeeskeeme, kasutajaliideseid, detailseid illustratsioone ja eksamitöid. Selliste ülesannete puhul võib paljude objektide paigutus ja loetava teksti lisamine olla sama oluline kui üldine stiil.

Põhivõimalused ja toetatud sisendid

Mudel võtab vastu tekstipäringuid ning toetab piltide redigeerimiseks või pildist pildi genereerimiseks üht kuni kolme lähtepilti. Toetatud lähtepiltide vormingud on JPG, JPEG, PNG, BMP, TIFF, WEBP ja GIF. Animeeritud GIF-i puhul töödeldakse ainult esimest kaadrit.

  • Tekstipõhine piltide genereerimine kirjeldavate juhiste alusel
  • Pildist pildi muutmine ja redigeerimine
  • Üks kuni kolm lähtepilti redigeerimispäringus
  • Negatiivsed päringud soovimatute visuaalsete elementide määramiseks
  • Valikuline päringu ümberkirjutamine ja automaatne laiendamine
  • Seemne (seed) juhtimine paremini korratavate genereerimistöövoogude jaoks
  • Kuni kuus väljundpilti ühe päringu kohta

Päringu ümberkirjutamine võib lühikest juhist enne genereerimist laiendada või ümber korraldada. See võib olla abiks juhul, kui päring on liiga üldine, kuid täpset kontrolli vajavad kasutajad peaksid automaatse laiendamise mõju üle vaatama ja kaaluma hoolikalt koostatud päringu kasutamist.

Milles on mudel kõige tugevam?

Mudeli kõige iseloomulikum sihtvaldkond on struktureeritud visuaalne sisu. Alibaba väitel toetab see tiheda paigutusega kujundusi, mis sisaldavad mitut objekti, põimitud pilte, väikest teksti, mitmekeelset tüpograafiat, realistlikke tekstuure ja fotorealistlikke detaile. Dokumentatsioonis kirjeldatakse teksti renderdamist, mis toetab kuni 10 piksli suurust teksti, 12 keele loomulikku renderdamist ja enam kui 20 fonti. Need on teenusepakkuja kirjeldatud eesmärgid, mitte garantii, et iga keel, font või keerukas paigutus reprodutseeritakse täiuslikult.

Praktikas on Qwen Image 3.0 Pro tugev kandidaat olukordades, kus pilt peab edastama lisaks välimusele ka teavet. Plakatil võib olla vaja pealkirja, mitut sisublokki, tootepilte ja hoolikalt paigutatud tausta. Menüü või ajaleht võib nõuda mitut veergu ja väikeseid silte. Kasutajaliidese makett võib vajada paneele, nuppe, ikoone ja loetavat navigeerimisteksti. Mudel on loodud just selliste piirangute jaoks, mitte ainult ühe atraktiivse põhitegelase või objekti kujutamiseks.

Teksti täpsus võib siiski varieeruda sõltuvalt päringu keerukusest, keelest, fondi valikust ja soovitud tekstihulgast. Lõpliku kommertsgraafika puhul tuleks genereeritud sõnastus käsitsi üle kontrollida. Mudelit tuleks käsitleda visuaalse tootmise abivahendina, mitte tüpograafilise või faktitäpsuse garantiina.

Väljundi näitajad ja piirangud

Qwen Image 3.0 Pro tagastab PNG-pilte. Alibaba dokumentatsiooni kohaselt jääb väljundi suurus vahemikku 512×512 kuni 2048×2048, sõltudes valitud API kogupikslite ja kuvasuhte piirangutest. Dokumenteeritud kuvasuhte vahemik on ligikaudu 1:8 kuni 8:1, võimaldades toetatud piirides nii väga laiu kui ka väga kõrgeid kompositsioone.

SpetsifikatsioonDokumenteeritud üksikasjad
VäljundvormingPNG
Väljundi eraldusvõime vahemik512×512 kuni 2048×2048
Maksimaalne dokumenteeritud eraldusvõime2048×2048
LähtepildidÜks kuni kolm redigeerimispäringu kohta
Maksimaalne väljundite arv päringu kohtaKuus pilti
Ligikaudne kuvasuhte vahemik1:8 kuni 8:1
Päringu mahtLigikaudu 4500 tokenit

Ligikaudu 4500 tokeni suurune päringu piirang on üksikasjalike juhiste jaoks kasulik, kuid see ei muuda mudelit pika kontekstiga keelemudeliks. See töötleb pildiülesande juhiseid ega paku põhiväljundina üldist tekstilist arutlust, koodi genereerimist ega dokumentide analüüsi.

Hind ja saadavus

Qwen Image 3.0 Pro on saadaval Alibaba Cloud Model Studio kaudu. Rahvusvahelises Singapuri juurutuses on esitatud hinnainfo kohaselt sisendi hind 0,003 dollarit pildi kohta. Väljundi hind on 0,04 dollarit 1K-eraldusvõimega pildi ja 0,075 dollarit 2K-eraldusvõimega pildi kohta. Hinnad sõltuvad piirkonnast, mistõttu võivad Ameerika Ühendriikides, Saksamaal, Jaapanis, Hongkongis, Mandri-Hiinas või muudes juurutustes kehtida teistsugused tariifid.

Väljundi eraldusvõime mõjutab hinda: viidatud Singapuri hinnakirja kohaselt on 2K-pilt kallim kui 1K-pilt. Kuni kuue pildi tagastamine suurendab ka väljundi pildipõhist tasu vastavalt piltide arvule. Katsetamisel võib väiksema arvu 1K-piltide genereerimine kulusid vähendada; 2K-väljund sobib paremini siis, kui lõplik kompositsioon vajab rohkem detaile või suuremat tööfaili.

Alibaba väljalaskeinfo märgib mudeli kuupäevaks 20. juuli 2026 ning esitatud ajakohane kataloog näitab, et see on saadaval ja soovitatud. Läbivaadatud dokumentatsioonis ei ole avaldatud ametlikku kasutuselt kõrvaldamise ega sulgemise kuupäeva.

Modaalsused, arutlusvõime ja tööriistad

Mudelil on multimodaalne sisend, sest see suudab vastu võtta nii teksti kui ka pilte. Selle otsene väljund on visuaalne: PNG-pildid. See ei tagasta loomupäraselt teksti, heli, videot, manuseid, kõnet, käivitatavaid toiminguid ega struktureeritud tekstivastuseid. Pildilist väljundit ei tohiks segi ajada üldise multimodaalse assistendiga, mis suudab küsimustele vastata või tööriistu kasutada.

Qwen Image 3.0 Pro-l ei ole dokumenteeritud üldotstarbelist arutlus- ega kodeerimisvõimet. Selle sisemine töötlus suudab järgida üksikasjalikku visuaalset juhist, kuid see erineb matemaatika, teadustöö, tarkvaraarenduse või mitmeastmelise planeerimise jaoks mõeldud arutlusmudelist. Esitatud spetsifikatsioonides ei ole dokumenteeritud ka tööriistade ega funktsioonikutsete tuge, veebotsingut, voogedastust, peenhäälestust ega JSON-režiimis vastamise võimalust.

Need piirangud on rakenduse kavandamisel olulised. Töövoos, mis vajab uurimistööd, päringu koostamist, pildi genereerimist ja järeltöötlust, võib kasutada eraldi komponente: keelemudel saab juhiseid koostada või valideerida, samal ajal kui Qwen Image 3.0 Pro töötleb pildipäringut. Pildimudel tuleks integreerida spetsialiseeritud visuaalse etapina, mitte käsitleda seda autonoomse agendina.

Kiiruse, hinna ja kvaliteedi kompromissid

Esitatud uurimismaterjal ei sisalda numbrilist latentsuseesmärki ega võrdlustesti, mistõttu tuleks genereerimiskiirust katsetada kavandatud piirkonnas ja soovitud töökoormusega. Pro-tähistus ja keskendumine keerukatele paigutustele viitavad kvaliteedile suunatud valikule, mitte vaikimisi lahendusele olukorras, kus ainus prioriteet on minimaalne hind või latentsus; see on toimetuslik hinnang, mitte teenusepakkuja avaldatud kiirusreiting.

Kulu sõltub eraldusvõimest, tagastatavate piltide arvust, piirkondlikest hindadest ja eraldi sisenditasust. Suurem eraldusvõime ja mitme kandidaadi genereerimine võib suurendada kasutuskõlbliku tulemuse leidmise tõenäosust, kuid kasvatab ka kulusid. Praktiline töövoog on päringu täpsustamise ajal kasutada väiksemat eraldusvõimet või vähem kandidaate ning küsida lõplik 2K-pilt pärast paigutuse ja sõnastuse sobivaks muutmist.

Parimad kasutusjuhud

  • Plakatid ja reklaamid: kasulik siis, kui kujundus ühendab tootepildid, pealkirja, toetava teksti ja kontrollitud kompositsiooni.
  • Menüüd, ajalehed ja toimetuslikud kujundused: sobib mitme veeru või infotihedate visuaalide jaoks, kus tüpograafia on osa pildist.
  • Süžeeskeemid ja kontseptsiooniarendus: kasulik mitme visuaalse suuna loomiseks või olemasoleva lähtematerjali muutmiseks.
  • Kasutajaliidese ja toote maketid: sobib ekraanide, paneelide, juhtnuppude ja tootekontseptsioonide varajaseks visuaalseks uurimiseks.
  • Mitmekeelne viidandus ja turunduskontseptsioonid: asjakohane siis, kui visuaal peab sisaldama muukeelset teksti või mitut kirjasüsteemi, kuid tulemus tuleb käsitsi üle kontrollida.
  • Lähtepõhine redigeerimine: sobib hästi juhul, kui üks kuni kolm olemasolevat pilti tuleb kokku sulatada, ümber stiliseerida, ümber paigutada või kohandada.

Millal seda mudelit valida?

Vali Qwen Image 3.0 Pro siis, kui loetav tekst, keerukas kompositsioon, mitmekeelne tüpograafia või lähtepiltide redigeerimine on olulisem kui üldotstarbelise assistendi kasutamine. See sobib eriti hästi siis, kui soovitud pilt meenutab kujundatud artefakti – näiteks plakatit, menüüd, kasutajaliidest, süžeeskeemi või ajalehte – mitte lihtsat ühe objektiga stseeni.

Vali teist tüüpi mudel siis, kui ülesanne nõuab peamiselt vestlust, dokumentide analüüsi, kodeerimist, veebiuuringuid, heli, videot, manuseid või struktureeritud tekstiväljundit. Üldine keele- või visuaal-keelemudel sobib paremini ülesande kavandamiseks ja selgitamiseks, samal ajal kui loomuliku video genereerimiseks on vaja videomudelit. Ka piltide genereerimise puhul võib suure mahuga mustandite tegemiseks eelistada odavamat või kiiremat lõpp-punkti, kui rakendus ei vaja Qwen Image 3.0 Pro rõhutatud paigutuse keerukust ja teksti renderdamist.

Piltide redigeerimiseks kasuta seda mudelit siis, kui lähteaine ja juhis on soovitud muudatuse kirjeldamiseks piisavad. Kui töövoog nõuab pikslitasemel täpset kujundusjuhtimist, garanteeritud tüpograafiat või deterministlikku tootmisgraafikat, vajavad genereeritud pildid siiski ülevaatamist ja tõenäoliselt täiendavat disainitarkvara.

Kokkuvõte

Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Cloudi spetsialiseeritud pildimudel detailsete PNG-kompositsioonide loomiseks ja redigeerimiseks. Selle praktiline eripära on lähtepiltide redigeerimise, mitmekeelse ja väikese teksti renderdamise eesmärkide, keeruka paigutuse toe, seemne juhtimise, negatiivsete päringute ning kuni 2048×2048 suuruste väljundite kombinatsioon. Seda tuleks hinnata kujundatud visuaalsete materjalide loomise komponendina, mitte vestlusmudeli, kodeerimismudeli või üldotstarbelise agendina. Peamised küsimused on, kas ülesanne saab kasu selle paigutusele ja tüpograafiale keskendumisest, kas vaja on 1K- või 2K-väljundit ning kas piirkondlik hinnastus ja käsitsi tehtavad kvaliteedikontrollid sobivad tootmise töövooga.


KKK - vastused sinu küsimustele

Milleks on Qwen Image 3.0 Pro loodud?
Qwen Image 3.0 Pro on Alibaba Cloudi spetsialiseeritud piltide genereerimise ja redigeerimise mudel. See on loodud keerukate visuaalsete kompositsioonide, näiteks plakatite, menüüde, ajalehtede, süžeeskeemide, kasutajaliidese makettide, detailirohkete illustratsioonide ja eksamitööde koostamiseks, mitte üldiseks vestluseks, programmeerimiseks ega dokumentide analüüsimiseks.
Kas Qwen Image 3.0 Pro suudab viitepiltide põhjal pilte luua ja töödelda?
Jah. Mudel toetab teksti põhjal piltide genereerimist ja pildi-põhist töötlust ühe kuni kolme võrdluspildi abil. See suudab edastatud pilte säilitada, teisendada, kombineerida, uude stiili kohandada või ümber tõlgendada. Toetatud vormingud on JPG, JPEG, PNG, BMP, TIFF, WEBP ja GIF; animeeritud GIF-failide puhul töödeldakse ainult esimest kaadrit.
Kui hästi tuleb Qwen Image 3.0 Pro toime teksti ja keerukate paigutustega?
Mudel on loodud eelkõige tihedate paigutuste, mitmekeelse tüpograafia, väikese teksti, mitme objekti, pesastatud piltide ja realistlike detailide jaoks. Alibaba sõnul toetab see kõigest 10 piksli suurust teksti, 12 keelt ja enam kui 20 fonti. Teksti täpsus ja paigutuse vastavus võivad siiski varieeruda, mistõttu tuleks genereeritud sõnastus ja tüpograafia enne ärilist kasutamist käsitsi üle kontrollida.
Millised on Qwen Image 3.0 Pro väljundipiirangud ja hinnakujundus?
Mudel tagastab PNG-pilte suuruses 512×512 kuni 2048×2048 ning toetatud kuvasuhte ligikaudne vahemik on 1:8 kuni 8:1. Ühe päringuga saab tagastada kuni kuus pilti. Viidatud Singapuri hinnakirja kohaselt maksab sisend 0,003 dollarit pildi kohta, väljund aga 0,04 dollarit 1K-pildi ja 0,075 dollarit 2K-pildi kohta. Tegelikud hinnad varieeruvad piirkonniti.
Millal peaksin teise mudeli asemel valima Qwen Image 3.0 Pro?
Vali Qwen Image 3.0 Pro, kui ülesande keskmes on keerukas kompositsioon, hästi loetav tekst, mitmekeelne tüpograafia või viitepildi redigeerimine. Üldise vestluse, programmeerimise, veebiuuringute, heli, video, manuste, struktureeritud tekstiväljundi või töövoogude jaoks, mis nõuavad täpset pikslitasemel kujunduse juhtimist ja garanteeritud tüpograafiat, sobib paremini mõni teine mudel.


Allikad 7
AI ettevõte

Info Qwen kohta